JAUNS UN MODERNS

DZĪVOKĻU MĀJU PROJEKTS VENTSPILĪ

Projekta veidotāju mērķis ir radīt nelielu mūsdienīgu ēku kompleksu ar  daudzdzīvokļu dzīvojamām ēkām, kurš apvienotu vēsturisko un laikmetīgo apbūvi Ventspils vēsturiskajā centrā – Vecpilsētā.

Iecerētā jaunā ēku kompleksa novietne ir tiešā Ostas ielas promenādes tuvumā, līdz ar to jauno ēku būvapjomi faktiski veidos nozīmīgu Ventspils pilsētas vēsturiskā centra apbūves ansambļa objektu. Optimāls risinājums, projekta veidotāju skatījumā,  ir vienots un līdzsvarots  vēsturiskās  un plānotās apbūves komplekss, vienlaicīgi nodrošinot jaunā būvapjoma vizuālās atšķirības,  piešķirot Vecpilsētai laikmetīgas iezīmes.

Projekta dati:

Dzīvokļu komplekss veidots iedvesmojoties no vecās ostas pilsētas liecībām un  skarbās vides ietekmē izdaiļotiem materiāliem, kas kalpojuši arhitektu komandai par iedvesmu projektam: vēsturisko ēku ķieģeļu sienas, veci koka klāji, gaisā oksidējušies konteineri un cisternas, apsūbējušas, sodrējiem pārklātas relikvijas tiek interpretētas projektā radot savu identitāti, kas cieši saistīta ar apkārtējās vides raksturu.

Lai iespējami kompakti un pārdomāti veidotu apbūvi, viss ēku komplekss veidots kā viena ēka, ar vienotu asu sistēmu, kopīgiem pārsegumu līmeņiem un puspagrabu.

Respektējot vēsturiskā centra mērogu, ēkas augstums tiek piesaistīts Vecpilsētas ēku augstumam un, lai saglabātu sajūtu par atsevišķām ēkām un pielāgotos pilsētas mērogam, ēka vizuāli ir sadalīta ar kāpņutelpām, kuras veidotas iedziļinātās nišās.

Lai palielinātu ēkas vērtību, mansarda stāvs veidots ar atkāpi no ēkas pamatapjoma, tādā veidā iegūstot pilna augstuma dzīvokļus ar panorāmas skatiem un āra terasēm.

Ar mērķi saglabāt atmiņas par zudušo vēsturisko apbūvi, tiek no jauna izveidotas Ūdens ielas abu vēsturisko ēku (Nr. 6 un 8) ielas fasādes pilnā to apjomu bagātībā, saskaņā ar esošajiem ēku uzmērījumiem.

Īpaša uzmanība projektā vērsta vides pieejamības jautājumiem – pagalma pusē zemesgabala dabiskais slīpais reljefs izmantots tā, lai jebkurai ēkas daļai varētu piekļūt pa rampām. Savukārt Ūdens ielas pusē kāpņu telpas veidotas ielas tuvumā, kas atrisina piekļūšanu no jebkura ielas līmeņa. Pie Ūdens ielas ieejas veidotas vienā līmenī ar ielu, no kurienes var virzīties uz augšu uz pirmo/otro/mansarda stāvu vai uz leju uz stāvvietām, lietojot kāpnes vai liftu.

Ēkas cokolstāva plānojums uz Ostas ielas promenādes pusi pielāgojams komerctelpu tirgus situācijai – ēkas daļā ap Ostas ielu plānojums izveidots tā, lai ātri un bez pārbūves telpas varētu transformēt no komerctelpām vai birojiem uz studio tipa dzīvokļiem un otrādāk.

Galvenie ārējās apdares materiāli

Fasādes – augstvērtīgs betonšķiedras paneļu klājums. Logi – trīskārša stikla paketes, logu konstrukcijas īpaši noturīgas pret vēja spiedienu. Jumts - tumši pelēkas krāsotas titāncinka joslas. Balkonu, terašu segums – koka dēļu klājs.

Kāpņu telpas un lifti

Plānotas plašas un gaišas kāpņu telpas ar vietu bērnu ratiņiem un riteņiem, katrā kāpņu telpā lifts nodrošinās iespēju bez papildu piepūles nokļūt savā dzīvoklī.

Dzīvokļu plānojums un apdare

Dzīvokļi iecerēti ar atvērto plānojumu, paredzot virtuves zonu apvienotu ar viesistabu. Interjeru materiālu gamma paredzama gaiša un viegla ar lielu dabīgu materiālu īpatsvaru, iedvesmojoties no ziemeļvalstu ostu pilsētu jauniem projektiem.

Siltumapgāde

Paredzēts izmantot centralizētos siltumtīklus. Pagrabstāvā tiek paredzēta vieta apkures mezglam un karstā ūdens sagatavošanas mezglam ar automātisko regulēšanu.

Ūdensapgāde un kanalizācija

Paredzēts izmantot pilsētas centralizētos tīklus.
Katram dzīvoklim paredzēta atsevišķa uzskaite, kuru varēs nolasīt attālināti, netraucējot dzīvokļa īpašniekus.

Vēdināšana

Īpaša uzmanība ir pievērsta pilnvērtīgai gaisa apmaiņai iekštelpās – pieplūstošais gaiss tiks filtrēts un tā apjomu varēs regulēt atbilstoši katra īpašnieka vēlmēm. Lai izvairītos no jebkādas ventilācijas ietekmes uz kaimiņiem, katra dzīvokļa virtuvei un sanitārajam mezglam būs izbūvēts atsevišķs gaisa izplūdes kanāls. Katrā šahtā būs  individuālo kanālu ventilatori, kuri nodrošinās pietiekamu gaisa plūsmas vilkmi.

Elektroapgāde

Lai nodrošinātu dzīvokļu īpašniekus ar maksimālu komfortu, dzīvokļos tiks  pietiekamā daudzumā  izvietotas kontaktligzdas, slēdži un elektrības izvadi gaismekļiem.

Katra dzīvokļa individuālos elektroenerģijas patēriņa rādījumus varēs nolasīt attālināti, netraucējot dzīvokļa īpašniekus. Pazemes stāvvietā un pagalmā tiks nodrošināta iespēja izveidot uzlādes vietu elektro automašīnām.

Pagalma labiekārtojums

Pagalmā paredzēts izveidot skaistu dārzu un soliņiem, izbūvēt rotaļu laukumu un velosipēdu novietnes. Koku skaitu plānots dubultot, saglabājot visus esošos kokus un stādot jaunus.
Tāpat pagalmā paredzēta daļa no virszemes autostāvvietām, kuras ar dekoratīvajiem stādījumiem plānots vizuāli paslēpt no pagalma atpūtas zonas. 

Drošība

Plānots, ka ēkas teritorijā tiks uzstādīta videonovērošanas sistēma. Visās koplietošanas telpās tiks uzstādīti siltuma un dūmu detektori ar trauksmes signālu. Dzīvokļos darbosies autonoma dūmu detektoru sistēmas signalizācija.

Iedzīvotāju ērtībai tiks uzstādīti videonamruņi pie katrām ieejas durvīm ēkā.

Energoefektivitāte, ēkas siltumizolācija

Jaunās ēkas būs energoefektīvas, plānotais siltumenerģijas patēriņš līdz 50 kWh/kv.m. gadā.

Telekomunikācijas

Katram dzīvoklim tiek plānots pieslēgums optiskajam interneta kabeļu tīklam.

Tehniskie rādītāji

Kopējā telpu platība (kv.m.)

Stāvu skaits

Dzīvokļu kopēja platība (ieskaitot āra terases un balkonus) kv.m.

Dzīvokļu skaits

Autostāvvietu skaits kopā

Velonovietņu skaits

4470

3 + mansards

3358

43

66

70

Viesu nams 'Zītari'

Ventspils Pils

Ostas 23

Kino 'Rio'

Tirgus Laukums

Ventspils

Bibliotēka

Windau Coffee

Ja Tevi ir ieinteresējis šis projekts un vēlies uzzināt ko vairāk, sazinies ar mums.